Zdrowe batony energetyczne – czy warto je jeść?

Batony energetyczne przeważnie spożywane są przez sportowców. To oni sięgają po nie zdecydowanie najczęściej, gdyż to dla nich są one najbardziej praktyczne. Bardzo szybko uzupełniają energię. Z racji tego, iż na ogół zawierają w sobie sporo cukrów prostych (nie jest to jednak zwykły cukier, bo pochodzą one m.in. z owoców), potrafią w ekspresowym tempie uzupełnić niedobory glukozy we krwi. Takie zdrowe batony energetyczne są więc niemalże stałym elementem diety każdego biegacza, kolarza czy triathlonisty i nikogo nie dziwi to, że sportowcy chętnie je kupują. Jak się jednak okazuje, ostatnio cieszą się one również coraz większym zainteresowaniem wśród ogółu społeczeństwa. Dalej wybierają je głównie osoby lubujące się w sporcie, ale nie są to już tylko zawodowi sportowcy, bo również amatorzy siłowni czy kobiety, które ćwiczą w swoich domach aerobik lub fitness. Tego typu słodyczy nie należy więc porównywać do klasycznych czekolad i ciastek wypakowanych olejem i cukrem. Są one czymś zupełnie innym. Zdrową przekąską, po którą można sięgnąć zarówno po treningu, jak i po prostu w ciągu dnia – np. do kawy.

Takie zdrowe słodycze o dobrym składzie warto więc czasami zjeść. W tym momencie większość z nich można uznać za produkty w pełni naturalne. Na próżno szukać w nich jakichkolwiek niechcianych dodatków. Producenci tych słodyczy dobrze wiedzą, że można wyprodukować wspaniałe i smaczne przekąski bez użycia chociażby minimalnej ilości konserwantu czy wzmacniacza smaku, więc chętnie korzystają z tej opcji, by wyjść na przeciw oczekiwaniom osób, które zdrowo się odżywiają i prowadzą aktywy tryb życia. A kiedy najlepiej sięgnąć po tego rodzaju batony? Przede wszystkim po ćwiczeniach. To wtedy człowiek potrzebuje szybkiej energii, a nie dostarczy jej sobie poprzez zjedzenie posiłku składającego się z samego tłuszczu lub złożonych węglowodanów. Zdrowe batony energetyczne można też potraktować jako bardziej wartościowe zastępstwo dla klasycznych czekoladowych batoników. Każdy na pewno czasami chętnie je zje. No i każdy powinien nie mieć z tego powodu żadnych wyrzutów sumienia.

One thought on “Zdrowe batony energetyczne – czy warto je jeść?

  1. Ceny batonów energetycznych są wywindowane, ale jest to doskonała alternatywa dla niezdrowych przekąsek i myślę, że warto.

Comments are closed.